Mintgarden's Kennel

Ulkomaan tuloksia/Foreign show results 2010-2013

Ulkomaan tuloksia 2013


15.5.2013 BUDAPEST GRANT PRIX CACIB SHOW
Bendis vom Bollmannbrunnen Champion class EXL2 reserve CAC reserve CACIB
Mintgarden´s Lawrencium Open class EXL2 reserve CAC reserve CACIB
Mintgarden´s Quartz JUN class EXL 1 HPJ / JUNIOR WINNER
Mintgarden´s Ursel Champion Class EXL2 reserve CAC reserve CACIB

WORLD CLUB SHOW FOR SPITZ TYPES 2013 05. 15
Bendis vom Bollmannbrunnen Champion class EXL1 CAC CLUBWINNER BOB
Mintgarden´s Lawrencium Open class EXL1 CAC
Mintgarden´s Quartz JUN class EXL1 HPJ JUNIOR CLUBWINNER (HPJ=HUNGÁRIA PRIMA JUNIOR)
Mintgarden´s Ursel Champion Class EXL1 CAC CLUBWINNER BOS

WORLD DOG SHOW BUDAPEST 16.05.2013
Bendis vom Bollmannbrunnen Champion class EXL1 CAC CACIB WORLD WINNER 2013 BOS
Mintgarden´s Lawrencium Open class EXL3
Mintgarden´s Quartz JUN class EXL2
Mintgarden´s Ursel Champion Class EXL3

Viro, Tallinna KV 13.4.2013
M. Raikas ROP SERT CACIB EE Ch Tallinn Winner-13
M. Omfale ROP-vet Tallin Veteran Winner-13 PN3
M. Yaya VG
Mintgarden's kennel ROP-kasv.

Latvia, Riika KV 31.3.2013
tuomari Maria Ceccarelli (rotukehä), Gerard Jipping (ryhmä 5)
M. Ursel PN1 SERT CACIB Latvian Winner -13 LV & Balt Ch VSP
M. Lawrencium PU1 SERT CACIB Latvian Winner -13 ROP ja RYP3!!!

Viro, Tallinna KV 9.2.2013
M. Jamesonite P U1 SERT CACIB ROP


Hollanti, Leiden KV 23.03.2013
tuomari A.R.R. Doedijns
Bendis vom Bollmannbrunnen ERI1 SA PN1 SERT CACIB ROP --> NL CH

Viro, Tartto nat 13.1.2013
tuomari Saija Juutilainen
Mintgarden´s Argon ERI1 SA PU1 VSP
Bendis vom Bollmannbrunnen ERI1 SA PN1 ROP

Viro, Tartto nat 12.1.2013
tuomari Jarloslav Matyas, Slovakia
Mintgarden´s Argon ERI1 SA SERT PU1 ROP - EE CH
Bendis vom Bollmannbrunnen ERI1 SA SERT PN1 VSP - EE CH, BALT CH


Ulkomaan tuloksia 2012



Tukholma KV 16.12.2012
tuomari Ewa Nielsen, Ruotsi
 
Mintgarden's Istrur VAL ERI 2 SA PU 4 VARA-CACIB
Bendis vom Bollmannbrunnen VAL ERI 2 SA PN 2 CACIB
Mintgarden's Ursel VAL ERI 4 SA



TANSKAN VOITTAJA 2012 ja POHJOISMAIDEN VOITTAJA 2012, TANSKA

3.11. DKV-12
Tuomari Johan Juslin, Finland
Mintgarden's Argon AVO ERI2
Mintgarden's Galena NUO ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP DKV-12
Bendis Vom Bollmannbrunnen VAL EH
Mintgarden's Torhild VAL ERI1 SA PN2 VA-SERT VACA
Mintgarden's Lawrencium NUO ERI1 SA PU3
Mintgarden´s Ursel VAL ERI4 SA
Mintgarden's Sune VAL ERI2 SA PU2 VA-SERT VACA
Mintgarden's Curium VAL ERI1 SA PN2 VA-SERT VACA

4.11. PMV-12
Tuomari Manuel Borges, Portugal

Mintgarden's Argon AVO ERI1 SA PU4 VA-SERT
Mintgarden's Galena NUO ERI
Bendis Vom Bollmannbrunnen VAL ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP DK & POHJ MVA PMV-12
Mintgarden's Torhild VAL ERI1 SA PN2 VA-SERT VACA -> CACIB C.I.B
Mintgarden's Lawrencium NUO ERI1 SA PU3 VA-SERT
Mintgarden´s Ursel VAL ERI4 SA
Mintgarden's Sune VAL ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP DK MVA PMV-12
Mintgarden's Curium VAL ERI2 SA PN3



Mintgarden's Ursel & Bendis vom Bollmannbrunnen molemmat EUV-12 ja Romanian valioita!  Bukarest romania 5.10.12


Nat. Dogshow Leipzig: Mintgardens Ethene: V1, CAC, VDH-CAC


17.6.2012 Ballerup, Tanska, KV-näyttely Kööpenhaminan Voittaja 2012

tuomari Jadranka Mijatovic, Kroatia

Mintgarden´s Ursel ERI SA PN1 ROP  KÖÖPENHAMINAN VOITTAJA 2012

Mintgarden´s Frej ERI



16.06.2012 Ballerup, Tanska KV-näyttely

tuomari Elisabeth Spillman, Ruotsi

Mintgarden´s Ursel ERI SA SERTI PN1 VSP DK MVA  POHJ MVA 

Mintgarden´s Frej ERI SA  SERTI PU1 ROP DK MVA



Riika, Latvia 10.6.2012
Tuomari Ana Martin Mesto, Espanja
Mu
Ru Narttu
Mintgarden´s Torhild CACIB ROP
Valkoinen narttu
Mintgarden´s Curium SERT CACIB ROP LV MVA 


Kaunas, Liettua 3.6.2012
MuRu narttu
Mintgarden´s Torhild SERT ROP
Valkoinen narttu
Mintgarden´s Curium SERT ROP LT MVA



Kaunas, Liettua 2.6.2012
MuRu Narttu
Mintgarden´s Torhild SERT ROP
Valkoinen narttu
Mintgarden´s Curium SERT ROP
 



Eestin voittaja 2012
Tuomari Linda Jürgens, Eesti

Mintgarden's Jamesonite JUN ERI1 JUN-SERT VSP-JUN PU4, EEJV-12



27.5.2012 Uppsala KV
Mintgarden´s Freij
VAL ERI2 CK PU3



26.5.2012 Tukholma KV
Mintgarden´s Freij
VAL ERI1 CK PU1 SERT CACIB VSP => SE &
NORD & MULTI CHAMPION



MV näyttely Salzburg 19.05.2012
tuomari Walter Holtorf
MuRu
Uros
Mintgarden's Argon
AVO ERI1 PU 1 CAC CACIB 
Maailman Voittaja 2012
MuRu
Narttu
Mintgarden's Galena JUN ERI1,ROP JUN  Juniori
Maailman Voittaja 2012
Muut Värit
Narttu
Mintgarden´s Ursel
VAL ERI1 PN 1 CAC CACIB  Maailman Voittaja 2012
Uros
Mintgarden´s Lawrencium
JUN ERI1 ROP JUN Juniori Maailman Voittaja 2012
Valkoinen
Uros
Mintgarden´s Sune VAL ERI1 PU 1 CAC CACIB ROP MV-12 Maailman Voittaja 2012 

  



14.4.2012 Tallinnan Voittaja 2012

Tuomari: Krystyna Opara, Poland

 

Mintgarden's Raikas VAL ERI3 PU3 VA-SERT
 
 

Mintgarden´s Ursel 
VAL ERI1 SERT CACIB PN1 ROP => EE MVA, Tallinn Winner 2012

Mintgarden's Yaya VAL ERI2 VASERT VACA PN2



Liettuan Voittaja 2012 Vilna 10.3.2012
tuomari Per Kristian Andersen , Norja
Mintgarden´s Galena JUN EH

Mintgarden´s Ursel VAL ERI2 PN2, VARACACIB, CACIB


Liettua Vilna 11.3.2012
tuomari Marie Petersen, Tanska
Mintgarden´s Ursel
VAL ERI1 PN1,VSP CACIB,  LT CH 


Tallinna 12.2.2012
Mintgarden´s  Jamesonite Jun eri 1 PU1 jun sert jun rop ja ROP


Kiitokset kaikille upeasta näyttelyvuodesta 2011.


Mintgarden´s Ursel PMV-11

Mintgarden´s ROP kasvattajaryhmä PMV-11


10.12.2011 Tukholma Ruotsi, tuomarina Annette Bystrup, Tanska:
Urokset:
Mintgarden's Frej
: VAL ERI3 CK PU4 VASERT
Mintgarden's Istrur
: VAL ERI2 CK PU3 VACACIB
Mintgarden's Orion
: VAL ERI1 CK PU2 CACIB
Nartut:
Mintgarden's Nanna : VAL ERI4 CK CACIB
Mintgarden's Ursel : VAL ERI1 CK SERT CACIB ROP => PMV-11 SE CH

Mintgarden´s kennel ROP kasvattaja
 



11.12.2011 Pietari Venäjä, tuomarina
Julia Ovsyannikova, Venäjä:

Mintgarden's Vidar : AVO ERI1 SERT CACIB PU1 ROP => RKFV-11 RU CH MULTI CH


10.12.2011 Pietari Venäjä, tuomarina
Anatoli Zhuk, Valko-Venäjä:
Mintgarden's Vidar : VAL ERI2 VASERT VACACIB PU2


6.11.2011 Herning Tanska, tuomarina Theo Leenen, Belgia:

Mintgarden's Vidar: VAL ERI1 CK PU1 CACIB ROP => DKV2011
Mintgarden's Frej: VAL ERI2 CK PU3 VASERT
 

5.11.2011 Herning Tanska, tuomarina Peter L Jensen, Tanska:

Mintgarden's Vidar: VAL ERI1 CK PU1 SERT CACIB ROP => DK MVA & POHJ MVA & C.I.B
Mintgarden's Frej: VAL ERI2 CK PU2 VASERT VACACIB
Mintgarden's Argon: AVO EH


Venäjä 1.10.11

M.Torhild serti rop ja RUS MVA

M.Curium Junsert PN2 ja RUS JMVA



Leeuwarden Hollanti CAC  01.09.
2011
tuomarina Rita Reyniers, Belgia
Mu/ru
Narttu
Bendis vom Bollmannbrunnen
VAL ERI, PN 1, VSP, HOLLANNIN SERTI /CHAMP EXC BB BOS, CAC


               

Leeuwarden Hollanti EUV-11 04.09.2011 tuomarina Ligita Zake, Latvia
Mu/ru
Narttu
Bendis vom Bollmannbrunnen
VAL ERI, PN 1, VSP, HOLLANNIN SERTI, CACIB 
EUROOPAN VOITTAJA 2011  


Väimela Viro 27.8.2011

Mintgarden's Torhild PN1 serti ROP RYP4



31.7.2011 Ransäter INT, Ruotsi

tuomarina Jörgensen Leif Lehman, Tanska
Mintgarden's Frej VAL ERI4



30.7.2011 Ransäter INT, Ruotsi

Ruotsi, tuomarina Hansen Granaas Kari, Norja
Mintgarden's Frej VAL ERI CK



29.7.2011 Ransäter KV, Ruotsi

tuomarina Dubravka Reicher, Serbia
Mintgarden's Vidar AVO ERI1 CK PU2 SERT VA-CACIB
SE MVA
Mintgarden's Frej VAL ERI



23.7.2011 Haapsalu, Viro

tuomarina Maja Korosec
Mintgarden's Vidar AVO ERI1 PU2 SERT
EE & LV MVA



3.7.2011 Ogre Latvia

Tuomari; Leos Janick, Tsekki
Mintgarden's Sune VAL ERI 1, PU 1, ROP
Mintgarden's Valerius VAL ERI 1, PU 1, ROP



2.7.2011 Ogre Latvia

Tuomari; N.Davidovska, Bulgaria
Mintgarden's Sune VAL ERI 1, PU 1, SERT, ROP LV CH & BALT CH
Mintgarden's Valerius VAL ERI 1, PU 1, SERT, ROP LV CH
 



12.6.2011 Riika KV

tuomarina Eli-Marie Klepp Norja
Bendis von Bollmannbrunnen VAL ERI1 CQ PN1 CACIB ROP
Mintgarden's Vidar AVO ERI1 CQ PU2 SERT CACIB
 


11.6.2011 Riika KV

tuomarina Kornelia Butrimova Liettua
Bendis von Bollmannbrunnen VAL ERI1 CQ PN1 SERT CACIB ROP
LV MVA
Mintgarden's Vidar AVO ERI1 CQ PU1 SERT CACIB ROP


 

4.6.2011 Eestin Voittaja

Mintgarden´s Sune VAL ERI 1, PU 1, SERT, ROP EEV-2011

Mintgarden´s Garbon  Jun ERI1,JUN SERT,JUN ROP,PN2, EEJV-2011



4.6.2011 Ruotsi, Vänersborg

Tuomari: Philip Behan, Irlanti
Mintgarden's Istrur VAL ERI 1 SA PU 1 SERT CACIB ROP SE MVA, POHJ MVA, C.I.B.
 


5.6.2011 Norja, Drammen

Tuomari: Marija Kavcic, Slovenia
Mintgarden's Istrur VAL ERI 1 SA PU 1 SERT CACIB ROP NO MVA
 


Tukholma 28.5.2011

Tuomarina Saija Juutilainen

Mintagrden's Koda AVO ERI 2
Mintgarden's Frej VAL ERI 1, SA, PU3, VARA -CACIB
Bendis vom Bollmannbrunnen VAL ERI1, PN 1, SERT, CACIB, VSP  SE MVA
 



28.5.2011 Liettua, Moletai

tuomari: Harto Stocmari

Mintgarden's Curium junSERT junROP ROP LV LT BALT JUNMVA
 


29.5.2011 Liettua, Moletai

tuomari: John R. Walsh, Irlanti

Mintgarden's Curium junROP ROP


 

18.5.2011 Tukholma INT

tuomarina Saija Juutilainen

Mintgarden's Vidar: AVO ERI2
Mintgarden's Frej: VAL ERI1 CK VA-CACIB PU3



Plunge, Liettua 21.5.2011

tuomari: V.S Werbitzki

MURU uros:
Mintgarden's Argon JUN ERI1 jun-sert JUN-ROP 
EE & LT JMVA
MURU narttu:
Bendis von Bollmannbrunnen VAL ERI1 SERT ROP 
LT MVA
MV urokset:
Mintgarden's Vidar AVO ERI1 luokkaserti
Mintgarden's Frej VAL ERI1 SERT ROP 
LT & BALT MVA
MV narttu:
Mintgarden's Rauha VAL ERI1 SERT 
LT MVA
 



Klaipeda Liettua 22.5.2011

tuomari: Loreta Tamasevi

Mintgarden's Argon JUN ERI1 jun-sert JUN-ROP
MURU narttu:
Bendis von Bollmannbrunnen VAL ERI1 SERT ROP
MV urokset:
Mintgarden's Vidar AVO ERI1 SERT ROP
Mintgarden's Frej  ei esitetty
MV narttu:
Mintgarden's Rauha VAL ERI1 SERT



7.5.2011 Latvia

Mintgarden's Curium PN1 jun sert ROP

20.3.2011 Liettua Vilna

Mintgarden's Argon PU1 JUN-SERT JUN-ROP ROP Vilnuska winner
Mintgarden's Curium JUN-ROP VSP , Jun Vilnuska winner
Mintgarden's Sune ROP CACIB Vilnuska winner
Mintgarden's Frej VAL ERI1 luokkaserti Vara-CACIB
 


19.3.2011 Liettua Vilna

Mintgarden's Argon PU1 JUN-SERT JUN-ROP ROP  LTJV-11
Mintgarden's Sune PU1 SERT CACIB  LT Ch, LTV-11
Mintgarden's Curium VSP JUN-ROP JUN-SERT LTJV-11


Näyttelytuloksia ulkomailta 2010


 

16.10.2010 Rakvere,Viro

Tuomari: Vija Klucniece,Latvia
Fanfan Tulipan Lukato Gold JUN ERI 1,PU 1,JUN-SERT,JUN-ROP,ROP
 


10.10.10 Siauliai, Liettua

Tuomari: Csepai Istvan, Unkari
Mintgarden's Vidar JUN ERI1 JUN-SERT ROP-JUN  LT & BALT JMVA


 

25.07.2010 Märupe, Latvia

Tuomari: Paul Lawless, Irlanti
Mintgarden's Frej VAL ERI1 PU1 ROP LV MVA



24.07.2010 Märupe, Latvia

Tuomari: Jean Lawless, Irlanti
Mintgarden's Frej VAL ERI2 PU2



24.07.2010 Märupe, Latvia

Tuomari: Jean Lawless, Irlanti
Mintgarden's Vidar JUN ERI1 JUN-SERT JUN-ROP PU3 LV JMVA



18.7.2010 Haapsalu Viro

Mintgarden's Torhild Jun EH 1




17.7.2010 Pärnu kv Viro

Tuomari Lessi Chistyakova

Mintgarden's Torhild JUN ERI1 junSERT ROP-JUNIORI PN1 ROP EE JMVA



17.7.2010 Pärnu Viro, erikoisnäyttely

Tuomari Natalia Nekrosine

Mintgarden's Torhild JUN ERI 1 junSERT ROP-JUNNU PN2 ja BIS-juniori 3



11.7.2010 Ruotsi Jällivaara

M.Valentinos PU1 SERT CACIB ,ROP  SE MVA


 

9.7.2010 Ruotsi Tvååker

Tuomari Promoz Peer

M.Istrur AVO 1 AVK 3
M.Nuutti VAL PU3


 

9.6.2010 Tallinna Viro, erikoisnäyttely

Tuomari Terje Linjström

M.Sune JUN ERI 1, Jun-ROP, PU 1, ROP
M.Valerius VAL ERI 1 PU 3
M.Vidar JUN ERI1 JUN-SERT JUN-ROP PU2  EE JMVA


 

5.6.2010 Tallinna Viro

Tuomari Helina Jurgens-Sinberg

M. Sune JUN ERI 1, Jun-ROP, PU 1, ROP EE JV-10 ja EE V-10
M.Valerius VAL ERI 3
M. Vidar EH 3


 

10.4.2010 Rakvere Viro

Tuomari: Saija Juutilainen Finland

Muun väriset mittelit

Urokset
Mintgarden's Vidar ERI1 JUN-SERT ROP-JUN PU1 ROP
Mintgarden's Jekku VAL ERI1 PU2 SERT EE MVA

valioluokka
ERI1 SERT PU2 Mintgarden's Frej EE MVA



14.2. Tallinnan KV-näyttely

Tuomari: ShamilL Abrakimov, Russia

mu/ru
Mintgarden's Ilmo VAL ERI 1. PU-1. CACIB SERTI ROP EST MVA
Mintgarden's Juudit AVO ERI 1. PN-2. CACIB SERTI EST MVA

mv
Mintgarden's Istrur VAL ERI 1. PU-1. CACIB SERTI ROP EST MVA
Mintgarden's Vidar JUN ERI 1. JUN-SERTI JUN VSP PU-4

valk
Mintgarden's Sune JUN ERI 1. JUN-SERTI PU-1 ROP  EST JUN MVA